Ryanair tlačí na piloty. Je jich moc. Řešení: volno nebo stěhování | E15.cz

Neplacené volno, přesun do zahraničí, nebo vyhazov. Ryanair tlačí na piloty

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair začaly rázně řešit přebytek pilotů na svých britských základnách. V hromadném e-mailu piloty vyzvaly, aby si buď vzali neplacenou dovolenou, nebo zvážili práci na zahraničních základnách Ryanairu. Pokud se nepodaří aktuální přebytek pilotů vyřešit, bude následovat propouštění, pohrozily aerolinky.

Ryanair e-mailem oslovil piloty létající ze základen v londýnském Stanstedu, Manchesteru a dalších britských letišť. Požádal je, aby zvážili možnost vzít si až dvanáctiměsíční neplacené volno. Jako alternativu nabízí omezenému počtu pilotů volná místa na svých základnách v Maďarsku, Rumunsku a Maroku.

Zprávu, ze které cituje server Airlive, dostali piloti v úterý. „Doufáme, že ve světle včerejšího kolapsu cestovní kanceláře Thomas Cook, která znamená ztrátu devíti tisíc pracovních míst ve Velké Británii a potenciálně další 13 tisíc napříč Evropou, se najde dostatek zájemců o neplacené volno/částečný úvazek, aby během této zimy nemuselo dojít k propouštění,“ napsalo pilotům vedení.

Ryanair už dříve varoval, že kvůli odstávce Boeingů 737 MAX a hrozbě v podobě brexitu může zavřít některé ze svých evropských základen. Společnost také již delší dobu mluví o propouštění. Šéf aerolinek Michael O’Leary během nedávné valné hromady uvedl, že by se mohlo týkat několika stovek zaměstnanců. „To číslo se pohybuje mezi 500 a 700, částečně to závisí na zpoždění MAXů. „V tuto chvíli máme navíc 500 pilotů,“ řekl akcionářům.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah