Nošovický Hyundai loni vyrobil 307 tisíc aut, dominoval terénní vůz ix35 | E15.cz

Nošovický Hyundai loni vyrobil 307 tisíc aut, dominoval terénní vůz ix35

Továrna Hyundai Nošovice
Továrna Hyundai Nošovice
• 
ZDROJ: Vackova Anna/E15

ČTK

Share on Facebook Messenger
Nošovická automobilka Hyundai loni vyrobila 307 450 aut, což je meziroční zvýšení o 1,3 procenta a zároveň o 2,5 procenta více, než plánovala. Letos předpokládá růst produkce až na 330 tisíc vozů.

Zhruba 56 procent výroby tvořil terénní model ix35 se 173 tisíci vozy, dále továrna vyrobila 99 tisíc vozů i30 a asi 35 500 kompaktních MPV ix20. Auta vyvezla celkem do 55 zemí, nejvíce do Německa, Ruska a Velké Británie. Česko bylo šestým největším trhem.

Plánované zvýšení produkce umožní zvýšení taktu na výrobní lince ze současných 60 na 66 aut za hodinu. Podle mluvčího automobilky Petra Vaňka. si vyžádá přijetí několika desítek pracovníků. V současnosti firma zaměstnává 3300 lidí. Rozšíření produkce až na 350 tisíc aut úřady firmě povolily loni na podzim.

Čtěte také:

Již příští týden začne z výrobní linky sjíždět modernizovaný model i30, který dostane nová světla, přední masku nebo výkonný benzinový agregát s turbem. V květnu pak firma zahájí výrobu nového ix20 a na konci prvního pololetí začne vyrábět zcela nový nástupce ix35, který přijde na trh na konci léta. Podle předběžných údajů Sdružení automobilového průmyslu vyrobily tři tuzemské automobilky loni rekordních více než 1,2 milionu osobních aut.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.