Plat ředitele ČD? Má se prý zvednout až na 15 milionů ročně | E15.cz

Plat ředitele ČD? Má se prý zvednout až na 15 milionů ročně

České dráhy
České dráhy
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení Českých drah (ČD) se v září podle deníku Dnes dočká zcela nového systému odměňování. V porovnání se současnými příjmy by si mělo podle dostupných návrhů polepšit, píše.

Výbor pro odměňování, který vznikl loni po úniku platu někdejšího ombudsmana ČD Petra Fejka, zatím počítá s tím, že dozorčí radě navrhne pro generálního ředitele celkový roční příjem až 15 milionů korun. Má jít o částku, kterou doporučila poradenská firma Vratislava Kulhánka Industrial Advisors. „Můj návrh se k této částce velmi blíží,“ potvrdil Kulhánek deníku Dnes.

Náměstek, který je současně v představenstvu, má mít strop 12 milionů korun. O novém systému odměňování se přitom jedná už déle než rok. V červnu schválený plán počítá s tím, že by mělo mít vedení drah 40 procent platu napevno, zbytek mají být bonusy podle plnění ukazatelů jako zisk, zadluženost nebo obsazenost vlaků.

Návrh počítá s většími příjmy, než má vedení rakouských železnic, píše deník Dnes. Dodává ale, že jde zatím o návrh, konečné slovo bude mít dozorčí rada.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah