Počet míst v 1. třídě pendolin se sníží na polovinu, není o ně zájem | E15.cz

Počet míst v 1. třídě pendolin se sníží na polovinu, není o ně zájem

Pendolino
Pendolino
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ze sedmi vozů pendolina byly až dosud dva vozy vyhrazené vyšší třídě. Nyní to bude pouze jeden vůz. Důvodem je nízký zájem o cestování dražší první třídou. Počet sedadel v první třídě tak klesne ze 105 na 52, o 53 míst bude více ve druhé třídě.

„Také u jiných spojů je dnes běžné, že mají zařazen pouze jeden vůz první třídy,“ uvedl pro iDnes.cz. server mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský. Rozdíl mezi první a druhou třídou u rychlovlaků pendolino spočívá pouze v servisu a barvě potahů, připustil mluvčí. Změna vozidla z první na druhou třídu si tak nevyžádá náklady spojené s konstrukčními změnami, protože typ sedaček a rozestupy mezi nimi jsou u obou tříd stejné.

Kromě bezplatného občerstvení a denního tisku je tak rozdíl mezi třídami dán především cenou. Zatímco obyčejná jízdenka mezi Prahou a Ostravou ve druhé třídě vyjde na 295 korun bez rezervace, za jízdu první třídou si ČD účtují 687 korun. K ceně je nutné ještě připočíst 200 korun za povinnou místenku. Ta je v současnosti kvůli letní akční nabídce snížena na 35 korun a v případě nákupu jízdenky přes internet je bezplatná.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.