Potvrzeno: vláda kompletně vyměnila řídicí výbor Českých drah | E15.cz

Potvrzeno: vláda kompletně vyměnila řídicí výbor Českých drah

Potvrzeno: vláda kompletně vyměnila řídicí výbor Českých drah
Vlak Railjet pro České dráhy
• 
ZDROJ: Jan Šindelář

ČTK
vag

Na dnešním zasedání vláda vyměnila celý řídicí výbor Českých drah. Nově jej povede náměstek ministra dopravy Karel Dobeš, do funkce místopředsedy kabinet jmenoval druhého z náměstků šéfa dopravního resortu Kamila Rudoleckého.

O chystané změně v tomto klíčovém orgánu, který volí členy dozorčí rady ČD, již včera jako první informoval server E15.cz. Kromě Rudoleckého a Dobeše zasedne za ministerstvo dopravy ve výboru ředitel odboru železniční dopravy Jindřich Kušnír.

Z ostatních resortů budou vládu v kontrolním orgánu Českých drah zastupovat první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht, náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, náměstek ministra obrany Jakub Kulhánek a Vladislav Koval z odboru kabinetu ministryně pro místní rozvoj.

Řídicí výbor v Českých drahách zastává funkci valné hromady a hájí zájmy akcionáře, tedy státu, a ozhoduje o personálním obsazení dozorčí rady. Tři místa ve výboru připadají na zástupce ministerstva dopravy, po jednom z ministerstva financí, ministerstva obrany, ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva pro místní rozvoj.

V minulém týdnu prošlo vedení Českých drah zásadní proměnou. Odvolán byl generální ředitel Dalibor Zelený, kterého do funkce před půl rokem dosadil exministr dopravy Zdeněk Žák. Jeho místo obsadil dosavadní náměstek pro ekonomiku Daniel Kurucz. Kromě něj byli do do představenstva společnosti zvoleni Michal Štěpán a Pavel Krtek.

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!