Leteckou linku z Prahy do Berlína bude nově provozovat easyJet | e15.cz

Praha o přímé letecké spojení s Berlínem nepřijde

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Česká metropole bude mít po několika měsících opět přímé letecké spojení do Berlína. Novou linku na berlínské letiště Tegel bude od 21. dubna provozovat letecká společnost easyJet. Do Berlína bude létat třikrát týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Informaci poskytla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha. Předchozí spojení mezi Prahou a Berlínem zajišťovala do loňského října společnost Air Berlin.

"Přímé lety mezi Prahou a Berlínem jsou obchodně důležitým leteckým spojením. Proto jsme rádi, že se podařilo v krátkém čase nahradit ukončení provozu předchozího dopravce a pravidelná linka s německou metropolí se od 21. dubna obnoví," uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř. Očekává, že přímý spoj využije ročně více než 26.000 cestujících v obou směrech.

Další linku z Prahy chystá také letecká společnost Emirates, od 1. července zavede do Dubaje druhou denní linku. První byla zavedena v polovině roku 2010, od té doby společnost na této trase přepravila 1,7 milionu pasažérů. 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery