Pražská hromadná doprava mění jízdní řády, některé linky skončí | E15.cz

Pražská hromadná doprava mění jízdní řády, některé linky skončí

Tramvaje 14T
Tramvaje 14T
• 
ZDROJ: Honza Groh, Wikimedia.org (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V pražské MHD se od dnešního dne změní intervaly metra a tramvají a některé linky změní trasu. Přestěhovány nebo přejmenovány budou některé zastávky a na Budějovické bude přesunuta nástupní zastávka autobusů. V Radotíně vzniknou nové autobusové linky. Vyplývá to z informací organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD a které zveřejnila na svých internetových stránkách.

V metru bude v neděli dopoledne od 10:00 platit interval 7,5 minuty. Na trase B bude v sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne zkrácen interval ze 7,5 na šest minut. Na trase C v úseku Ládví - Letňany pojedou v pracovní dny dopoledne a odpoledne všechny spoje, nyní některé z nich končily na Ládví.

Tramvaje budou mít zkrácen interval v neděli dopoledne od 10:00 do 13:00. Pro linky 14, 16, 94 vznikne zastávka Vysočanská. Zastávka Stejskalova v Zenklově ulici bude nově Libeňský zámek. Na lince číslo 11 pojedou o víkendech dvouvozové soupravy.

Autobusové linky změní trasy v Malešicích. Linka 199 v úseku ze stanice Želivského na Sídliště Malešice nahradí linku 163, která bude zkrácena. Mezi Želivského a Habrovou budou na lince 155 jezdit běžné autobusy namísto midibusů. Prodloužen bude autobus 228 do zastávky Poliklinika Malešice a převezme úlohu linky 163.Na lince 124 pojedou nově kloubové autobusy, a to kvůli zvýšenému počtu cestujících v okolí Brumlovky v Michli. Délka intervalů se měnit nebude. Trasa linky 124 bude zkrácena z Želivského na Zelený pruh a v koncovém úseku ze Zeleného pruhu na Dvorce bude prodloužena linka 134.

V Radotíně budou od místního nádraží jezdit nové linky 247, která pojede na Sídliště Zbraslav, a okružní 248. Posíleny budou linky 172, 244 a 246.

Na Budějovické se nástupní zastávka přesune z Budějovické ulice do Olbrachtovy. Zastávka autobusu 156 Poliklinika Vltavská se nově bude jmenovat Bubenská.

V rámci příměstské dopravy bude zrušena linka 304, kterou nahradí autobus číslo 344. Zrušena bude i linka 357. Naopak ve špičce budou posíleny například autobusy 370, 372 a 340.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah