Přímý spoj do USA nezanikne, Travel Service chce linku do Miami | E15.cz

Přímý spoj do USA nezanikne, Travel Service chce linku do Miami

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká republika by na zimu nemusela přijít o pravidelné přímé letecké spojení do USA. O práva na provozování linky z Prahy do Miami na Floridě požádal ministerstvo dopravy soukromý letecký dopravce Travel Service.

Travel Service plánuje mezi Prahou a Miami zahájit lety poté, co americký dopravce Delta Airlines ukončí pravidelnou linku z Prahy do New Yorku, která je jediným přímým spojem Česka se Spojenými státy. Poslední spoj plánuje Delta vypravit 18. listopadu. Podrobnosti k nové lince provozované pod značkou SmartWings, například počet týdenních frekvencí, zatím společnost odmítla prozradit.

Žádost o přidělení dopravních práv je v případě letů do Spojených států amerických čistě formální, uvedl Petr Čerčák z odboru civilního letectví ministerstva dopravy. Letecký trh USA je pro dopravce z Evropské unie otevřený, a linkovou dopravu tedy může zajišťovat každý, kdo splní bezpečnostní požadavky.

Jiří Šimáně: Zisk tvoříme v zahraničí, český trh je deformovaný

Delta Airlines pravidelné zimní spojení opustily v rámci omezování letů mezi USA a Evropou. Důvodem prý byla aktuální slabá poptávka. Nejisté je ale i pokračování linky v letním letovém řádu, o kterém Delta s Letištěm Praha jedná.

Kromě New Yorku v minulých letech existovalo přímé letecké spojení na sever amerického kontinentu do Atlanty a kanadského Toronta. Delta pro spojení Prahy s New Yorkem v zimním řádu využívala Boeing 767- 200 s kapacitou 209 sedadel. Travel Service současné době nemá letadlo schopné absolvovat trasu do Miami bez mezipřistání. Společnost si ale letouny často pronajímá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah