Ředitelem pražského dopravního podniku bude Křístek | E15.cz

Ředitelem pražského dopravního podniku bude Křístek

Pražský dopravní podnik (DPP) musí v krátké době řešit už druhý problém s nekvalitními vozidly. Podle dokumentů DPP, které má server E15.cz k dispozici, jde tentokrát o nové soupravy metra od společnosti Siemens.
Pražský dopravní podnik (DPP) musí v krátké době řešit už druhý problém s nekvalitními vozidly. Podle dokumentů DPP, které má server E15.cz k dispozici, jde tentokrát o nové soupravy metra od společnosti Siemens.
• 
ZDROJ: DPP

ČTK, nos

Dozorčí rada pražského dopravního podniku doporučila na post generálního ředitele Milana Křístka, který dosud působil jako manažer ve společnosti T-Mobile.

Výběr dozorčí rady musí ještě potvrdit představenstvo. Dopravní podnik je od srpna bez generálního ředitele, řízením je pověřena bývalá ekonomická šéfka Magdalena Češková. Do konkurzu na šéfa největší městské firmy se přihlásilo 51 zájemců.

Křístek (43) působil ve společnosti T-Mobile od roku 2001, od listopadu 2010 byl šéfem útvaru prodeje firemním zákazníkům a prodeje služeb s přidanou hodnotou. Vystudoval ČVUT, pracoval také pro IBM a Český Telecom.

Dozorčí rada nakonec vybírala ve tříčlenném finále. V něm ale zbyli jen dva kandidáti. Současný náměstek ministra vnitra a bývalý šéf resortu dopravy Radek Šmerda totiž ze soutěže bez udání důvodu odstoupil. Své důvody chce sdělit až za nějaký čas. Kromě něj a Křístka se do posledního kola dostal ještě ředitel českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Bývalý ředitel Vladimír Lich byl odvolán na doporučení politiků v dozorčí radě podniku krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku. Dozorčí rada odvolání zdůvodňovala manažerskými pochybeními ohledně vypisování veřejných zakázek, Lich, který byl do čela podniku jmenován na začátku roku bez výběrového řízení, ale výtky odmítl.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.