Ryanair otevře v Praze základnu, přidá linku do Liverpoolu | E15.cz

Ryanair otevře v Praze základnu, přidá linku do Liverpoolu

Ryanair otevře v Praze základnu, přidá linku do Liverpoolu
Šéf aerolinek Ryanair Michael O'Leary
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Nízkonákladové aerolinky Ryanair zavedou z Prahy linku do britského Liverpoolu. Spolu s nedávno oznámeným spojením do sicilského města Trapani tak bude v létě příštího roku dopravce z Prahy provozovat sedm přímých spojení. Aerolinky již dříve oznámily dvě nové linky, od konce října budou jednou denně létat do Říma a Milana (Bergamo). Ryanair na konci října otevře v Praze novou bázi pro dvě letadla, investice dosáhne 200 milionů dolarů.

S novými linkami se má počet přepravených cestujících z Prahy zvýšit na 760 tisíc ročně. Počet týdenních frekvencí dopravce, který se profiluje jako letecká společnost s nejnižšími cenami, z Prahy vzroste na 45. V současnosti létá Ryanair z Prahy do Bruselu, Londýna (Stansted) a Dublinu.

Spoj do Liverpoolu bude provozován čtyřikrát týdně, linka na Sicílii dvakrát týdně. „Pokračujeme v rozšiřování našeho provozu v Praze, přepravíme 760 tisíc cestujících ročně a vytvoříme 570 pracovních míst na Letišti Václava Havla Praha,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Ryanair David O’Brien.

Ryanair začne od jara létat z Prahy na Sicílii

„Čtyři nové destinace dopravce korespondují s tím, že Velká Británie je na prvním místě a Itálie je na třetím místě žebříčku nejoblíbenějších destinací podle počtu přepravených osob a zájem o tyto země nadále roste,“ dodal předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř.

Loni odbavilo pražské letiště 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. Cestující mají k dispozici nabídku 60 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 130 městy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!