Ryanair kvůli stávce ruší další lety | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Ryanair ruší stovky letů. Ke stávce se připojí i němečtí piloti

ČTK

Do pátečních stávek v irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se zapojí rovněž němečtí piloti. Oznámil to německý odborový svaz Vereinigung Cockpit. Ryanair následně uvedl, že kvůli stávce pilotů v Německu byl nucen zrušit dalších 250 pátečních letů.

Svaz Vereinigung Cockpit oznámil, že němečtí piloti Ryanairu zahájí v pátek ve 3:01 SELČ čtyřiadvacetihodinovou stávku. Na pátek již dříve ohlásili stávky také jejich kolegové v Irsku, Švédsku a Belgii. Kvůli těmto protestům musela firma zrušit 146 z více než 2400 letů plánovaných na pátek.

Celkově tak již Ryanair zrušil zhruba 400 pátečních letů, tedy téměř šestinu z plánovaného počtu. O vyhlášení páteční stávky navíc podle agentury Reuters uvažuje rovněž nizozemský svaz pilotů VNV.

Ryanair létá do desítek zemí, včetně České republiky. Loni v prosinci se firmě podařilo odvrátit rozsáhlé stávky, když se poprvé ve své historii rozhodla uznat odborové svazy. Od té doby ale nedokáže s řadou z nich uzavřít smlouvy o pracovních podmínkách.

Stávka personálu sráží akcie Ryanairu. Štědře placení piloti nemají důvod si stěžovat, míní firma
Stávka personálu sráží akcie Ryanairu. Štědře placení piloti nemají důvod si stěžovat, míní firma
Ryanair zruší kvůli stávce pilotů až 12 procent letů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!