Ryanair zvýšil zisk o čtvrtinu, na zimu chystá levnější letenky | E15.cz

Ryanair zvýšil zisk o čtvrtinu, na zimu chystá levnější letenky

Boeing 737 aerolinek Ryanair
Boeing 737 aerolinek Ryanair
• 
ZDROJ: Juanedc, Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair stoupl v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 25 procent na 245 milionů eur (6,6 miliardy korun). Hospodaření podpořil růst počtu cestujících a snížení nákladů, uvedla firma. Příjmy za tři měsíce do konce června stouply o deset procent na 1,65 miliardy eur. Počet přepravených cestujících se zvýšil o 16 procent na 28 milionů.

Společnost současně dodala, že hodlá na zimní sezonu snížit ceny letenek o čtyři až osm procent. Plánuje také v období říjen až březen odstavit z provozu 40 letadel, což je o deset méně než loni.

Ryanair současně mírně zlepšil výhled na celý rok, když řekl, že nyní čeká čistý zisk spíše na horním konci svého udaného rozpětí 940 až 970 milionů eur díky vysokým rezervacím. Firma současně o tři procenta zvýšila plán celoročního počtu přepravených cestujících na 103 milionů.

Ryanair na počátku tohoto měsíce odsouhlasil prodej svého podílu 29,8 procenta v irských aerolinkách Aer Lingus skupině International Airlines Group (IAG). Souhlas otevírá IAG cestu k dokončení plánovaného převzetí irských aerolinek za 1,3 miliardy eur (35,3 miliardy korun). Ryanair dodal, že by mohl obdržet peníze za prodej již v září.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah