Sedm manažerů DPP si rozdělilo 8,6 milionu na odměnách

ilustrační foto

ilustrační foto Zdroj: Sedmicka/Petr Topic

Sedm manažerů pražského dopravního podniku (DPP) si na přelomu roku rozdělilo odměny ve výši 8,6 milionu korun. Dnes o tom informoval deník Insider. Server vedl, že jde zřejmě o rekordní odměny, které byly ve veřejném sektoru vyplaceny a že je inkasovali lidé spojení s bývalým ředitelem dopravního podniku Martinem Dvořákem. Nynější vedení DPP v dubnu oznámilo, že odměny bývalých zaměstnanců prověří, a pokud se ukáže, že byly vyplaceny neoprávněně, bude je podnik vymáhat.

Odměny byly vypláceny loni v prosinci a letos v lednu a v únoru. Největší částku obdržel bývalý ekonomický ředitel Ivo Štika, který vedle platu získal 2,8 milionu korun. Jaroslav Stůj, který po Dvořákovi dva měsíce zastával funkci generálního ředitele, dostal podle Insideru po svém odvolání 2,6 milionu korun. Další manažeři si připsali statisícové částky, více než 400 tisíc dostala také bývalá mluvčí DPP Ilona Vysoudilová.

Nynější ředitel podniku Vladimír Lich v dubnu oznámil, že odměny vyplacené některým bývalým zaměstnancům prověří. „Pokud se ukáže, že odměny byly vyplaceny neoprávněně, budu se snažit najít cestu, jak vyplacené částky vymáhat zpět. Zároveň nastavím interní směrnice dopravního podniku tak, aby k výplatám podobných odměn již nedocházelo,“ uvedl Lich.