Smartwings přeruší lety z Prahy do Londýna | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Smartwings přeruší lety z Prahy do Londýna

ČTK

České aerolinky Smartwings přeruší od 11. listopadu lety mezi Prahou a Londýnem. Důvodem je podle letecké společnosti nejasný termín opětovného nasazení letadel Boeing 737 MAX a nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie. Obnovení linky plánují Smartwings na konci března. Informoval o tom web zdopravy.cz.

Podle letového řádu už firma proškrtala počty letů na čtyři týdně. "Důvodem je nejasný termín opětovného nasazení letadel Boeing 737 MAX a nejistota kolem brexitu," řekla serveru mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Cestujícím se zakoupenými letenkami firma vrací peníze.

Přerušením linky se cestujícím nabídka spojení mezi Prahou a britskou metropolí zásadně nesníží uvádí web. Podle mluvčí Letiště Praha Kateřiny Pavlíkové je pro zimní letový řád naplánováno celkem 89 frekvencí na všech šest letišť, kam se v Londýně létá.

Nízkonákladové aerolinky v tísni. Všechny se jara nejspíš nedožijí

Aerolinky Smartwings letos čelí problémům kvůli odstaveným Boeingům 737 MAX 8. Ty byly na jaře celosvětově odstaveny po dvou nehodách, při nichž zahynulo více než 300 lidí. Smartwings tehdy vlastnil sedm těchto strojů, dalších devět měl převzít právě v létě. Americký výrobce v současnosti připravuje aktualizaci problémového softwaru, termín jeho zavedení je však nejasný.

Společnost Smartwings Group, do které patří i České aerolinie (ČSA), je majoritně vlastněná skupinou Unimex Group Jiřího Šimáně a Jaromíra Šmejkala. Loni přepravila přes 8,8 milionu pasažérů, což je meziročně o 7,5 procenta více. Smartwings na trhu působí od roku 1997. Do loňského roku podzimu působila pod názvem Travel Service.

Slovinská Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Létala i do Prahy
Vzácný, luxusní a stále bez majitele. Letoun po katarských emírech už tři roky marně hledá kupce
Ryanair zmrazil platby Boeingu za nová letadla, plánuje propustit stovky lidí
Airbusu s Boeingem přibude konkurence. Rusové po deseti letech představili nové letadlo

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!