SMS jízdenky spustí dopravní podnik v Brně 25. listopadu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

SMS jízdenky spustí dopravní podnik v Brně 25. listopadu

SMS jízdenky spustí dopravní podnik v Brně 25. listopadu
Revizor
• 

try

První SMS jízdenka pípne v městské hromadné dopravě v Brně 25. listopadu. Datum exkluzivně pro E15.cz uvedla mluvčí Dopravní podnik města Brna (DPMB) Linda Hailichová.

„Zpočátku bude pravděpodobně nárůst počtu uživatelů pozvolný, ale odhadujeme, že zhruba po půl roce budeme měsíčně prodávat kolem 80 tisíc SMS jízdenek,“ uvedla Hailichová.

Spuštění projektu předcházely v Brně velké peripetie. V pořadí již do třetího výběrového řízení se letos v říjnu podle mluvčí přihlásily tři firmy – MATERNA Communications, Airtoy a DIRECT Pay. „Vybraný uchazeč, společnost DIRECT Pay, nabídla nejnižší výši provize 14,7 procenta. Smlouva s firmou bude uzavřena na dva roky,“ řekla mluvčí.

Nejnižší provize v Česku

Současně zdůraznila, že podnik je s tendrem spokojen, protože v ostatních tuzemských městech se tato provize pohybuje od 15 do 25 procent.

V nabídce bude SMS jízdenka na 75 minut za 29 korun (papírová jízdenka platí 60 minut a je o čtyři koruny levnější) a na 24 hodin za 99 korun. Podle poptávky cestujících se portfolio nabízených jízdenek může do budoucna rozšířit, systém umožňuje velmi flexibilní změnu.

„Zavedení systému SMS jízdného pro nás nebude znamenat téměř žádné vstupní náklady. Dodavatel zajistí zavedení i provoz systému a související školení. Investujeme pouze do koupě kontrolních zařízení pro revizory. I zaškolení revizorů provádí vítěz v rámci zavádění služby, náš podnik nebude stát školení revizorů nic,“ uvedla mluvčí DPMB.

Vítěz školí i revizory

Zaškolení revizorů provádí vybraná společnost v rámci zavádění služby, dopravní podnik nebude stát školení revizorů nic.
I marketingovou kampaň ke spuštění projektu zaplatí dodavatel, DPMB se na kampani bude podílet v úvodní kreativní části, například grafiku informačních materiálů si chce navrhnout sám.

SMS jízdenky si v Česku můžete v současnosti koupit v devíti městech – Praze (službu provozuje společnost Erika), Ústí nad Labem (Erika), Liberci (spolupracují Direct Pay a Erika), Karlových Varech( Materna), Plzni (Erika), Českých Budějovicích (Erika), Hradci Králové (Materna), Olomouci (Erika) a Ostravě (Erika).

Autor: try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!