Tesle uniklo video, jak testuje elektrický tahač v běžném provozu | E15.cz

Tesle uniklo video, jak testuje elektrický tahač v běžném provozu

Tesle uniklo video, jak testuje elektrický tahač v běžném provozu
Prototyp elektrického tahače Tesla Semi.
• 
ZDROJ: Reuters

David Polesný - VTM.cz

Elektrický kamion Tesla Semi byl představen sice už v listopadu a Elon Musk při své prezentaci předvedl první dva zkušební kusy. Jenže jinde zatím nebyl tento fascinující kus techniky k vidění, a to ani na testovacích jízdách. Vývoj zatím probíhá uvnitř výrobního areálu Tesly a na testovací jízdy po okolí se kamion zatím nevydává. A tak se video, které zachytilo Teslu Semi v běžném provozu, stalo celkem raritní.

Tesla však zjevně nechce, aby se informace a obrázky o novém tahači publikovaly mimo kontrolu, a tak video z YouTube záhy po zveřejnění zmizelo. Hned se však objevily jeho kopie.

Důvodem ke stažení byl možná fakt, že Tesla zatím nemá povoleno s nehomologovaným tahačem na běžné silnice vyjet. Ačkoli je záběr z nefrekventovaných bočních ulic areálu a jede před ním naváděcí osobní vozidlo, nemusel to být zcela legitimní přesun. Navíc je podezření, že kamion nemá řidiče a jede ve zcela autonomním režimu. Z dostupných záběrů však toto nelze posoudit.

Vlastnosti, ale i prostý vizuální dojem z běžného provozu zůstávají u Tesly Semi zatím tajemstvím. Přesto už Tesla sbírá desítky nových předobjednávek. Z těch větších naposledy zaujala informace, že si 40 elektrických tahačů objednal výrobce piva Budweiser.

Tesla Semi je čistě elektrický tahač, který chce Tesla začít prodávat v roce 2019. Nabídne dojezd až 800 km a velmi nízké provozní náklady. Futuristický stroj však bude stát o dost více než běžný „tirák“ se spalovacím motorem.

Pohřebiště vlaků na mexickém Yucatánu ukrývá poklady americké železnice, podívejte se

Autorem článku je portál VTM.cz.

Tesla dostala velkou zakázku od Pepsi
360p
Tesla Semi
Tak se jezdí po transsibiřské magistrále. Podívejte se, co lze zažít na nejdelší železnici světa
Bez Uberu bychom zřejmě rostli méně, říká zakladatel Liftaga Ondřej Krátký

Autor: David Polesný - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!