Travel Service letos hlásí o pětinu více cestujících | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Travel Service letos hlásí o pětinu více cestujících

Travel Service letos hlásí o pětinu více cestujících
Travel Service
• 
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Letecké společnosti Travel Service se letos daří navyšovat počet cestujících dvouciferným tempem. Od ledna do srpna využilo služeb českého dopravce přes 2,6 milionu cestujících, což je o 18 procent více než ve stejném období loni. Z toho na lety z České republiky připadá 1,4 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 13 procent. Firma působí rovněž na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Serveru E15.cz čísla sdělila mluvčí Travel Servisu Vladimíra Dufková.

„Nejvíce klientů v období od 1. ledna do 23. srpna cestovalo na charterových letech do řeckých destinací, na pravidelných linkách s naší značkou SmartWings vede Francie,“ uvedla Dufková.

Travel Service je tuzemským lídrem na trhu charterové přepravy na dovolenou. Celkem jeho nepravidelných letů zatím letos využilo o necelých 18 procent cestujících více než loni, pravidelné linky odvezly o pětinu více cestujících. Flotilu Travel Servisu tvoří 30 letadel.

Letošní přepravní výsledky společnosti jsou nad průměrem celkových čísel pražského letiště. Vzdušného přístavu v Ruzyni využilo od ledna do července 6,7 milionu pasažérů, meziročně o pět procent více. U charterů přitom letiště vykazuje 720 tisíc cestujících a stagnaci.

České aerolinie za sedm měsíců přepravily na pravidelných linkách 2,5 milionu cestujících, což je meziročně o tři procenta méně. Travel Service je po neúspěšné účasti v privatizaci ČSA nyní aktivním zájemcem o maďarského konkurenta Malév. Konkrétní stav jednání s Maďary nechtěla Dufková komentovat.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!