Travel Service zdraží kvůli silnému dolaru letenky | e15.cz

Travel Service zdraží kvůli silnému dolaru letenky

Boeing 737 Travel Service
Boeing 737 Travel Service
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Kuba Bozanowski - Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemský letecký dopravce Trvavel Service od května zdraží kvůli vysokému kurzu dolaru letenky. U zpátečních letů si cestující připlatí 160 korun, u jednosměrných letů polovinu. Zdražení se má týkat letenek na pravidelných letech provozovaných pod značkou SmartWings i charterových letech rezervovaných pro cestovní kanceláře.

V současnosti se dolar obchoduje za zhruba 25 korun. Vloni se jeho hodnota až do července držela u hladiny 20 korun za dolar. Poté kurz koruny vůči dolaru postupně oslaboval a nejnižší hodnotu měl v polovině března, kdy se přiblížil k hranici 26 korun za dolar.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Dalšími z významných akcionářů jsou podnikatel Roman Vik a cestovní kancelář Canaria Travel. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. V roce 2013 zvýšil Travel Service zisk na 158 milionů korun při tržbách dosahujících 14 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery