Uber po jednáních ustupuje, cenu za jízdné bude stanovovat přesně | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Uber po jednáních ustupuje, cenu za jízdné bude stanovovat přesně

Michal Tomeš

Michal Tomeš

Přepravní společnost Uber mění v Praze a Bratislavě svou cenovou politiku. Při objednání uvidí zákazníci přesně stanovenou cenu jízdného. Má se jednat o jednu z hlavních změn, které vychází z jednání s vládou a expertními skupinami, ke kterým v posledních měsících došlo. 

Od dnešního dne tak zákazníci aplikace nebudou muset počítat s tím, že se může cena za jízdu pohybovat v širším rozmezí. To ovlivňovaly například objížďky nebo doba jízdy, která se prodlužovala především ve špičce.

„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu,“ uvedl Tomáš Peťovský, šéf Uberu pro Česko a Slovensko. Firma přitom chystá i další změny.

Bez taxametru nebo střešní svítilny: Babiš se s Estonci shodl na zmírnění požadavků na taxikáře

Výši částky bude aplikace kalkulovat na základě již dříve získaných historických dat, stále se tak bude měnit například na základě denní doby. Právě za to byl Uber v minulosti silně kritizován například taxikáři, kterým vadí, že cena Uberu ve špičce převyšuje maximální cenu stanovenou pražským magistrátem.

O stejné funkcionalitě přitom delší dobu uvažuje i služba Taxify, která byla za své podnikání v Česku společně s Uberem kritizována nejvíce. „Pokud to bude zákon vyžadovat, dokážeme ji rovněž spustit,“ říká mediální zástupce Taxify Jan Novosad. 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!