Uber ve čtvrtletí zvýšil tržby o 70 procent | E15.cz

Uber se ziskem v dohledné době stále nepočítá

ČTK

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber Technologies zvýšil v prvním čtvrtletí meziročně tržby o 70 procent na 2,59 miliardy dolarů (57 miliard korun). Ztrátu snížil téměř na polovinu, se započtením výnosu z prodeje aktivit v Rusku a východní Asii je firma v zisku 2,5 miliardy dolarů. Uber je známý ztrátovým hospodařením a firma ve středu uvedla, že se ziskem v dohledné době nepočítá.

Firma v Rusku a ve východní Asii měsíce čelila konkurenci místních provozovatelů a také několika skandálům. Bez započtení zisku z prodeje tamních aktivit ztráty v uplynulém kvartálu klesly téměř o polovinu na 550 milionů dolarů (12,1 miliardy korun). Ztráta za stejné období loňského roku činila 847 milionů dolarů.

Objem objednaných jízd se ve srovnáním se stejným obdobím loni v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 51 procent.

Růst Česka je zklamáním, ekonomika se vzdaluje od vrcholu nad očekávání rychle

Akcie Uberu se zatím veřejně neobchodují. Firma ale masivně investuje, aby před plánovaným vstupem na burzu ukázala, že je schopna silně růst. Uvedení akcií na burzu plánuje ředitel Dara Khosrowshahi, podle analytiků by to mohlo být v příštím roce.

Peníze z prodeje aktivit v Číně a východní Asii chce Uber vložit do rozvoje služby doručování potravin a pronajímání jízdních kol. Minulý měsíc Uber dál rozšířil své podnikání koupí start-upu s elektrokoly JUMP.

Samořídicí vůz společnosti Uber před smrtelnou nehodou odmítl zareagovat, tvrdí odborníci
Uber podepsal dohodu s českou vládou, pro jeho řidiče budou platit podmínky jako pro taxikáře

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!