V Německu se v září málem zřítil letoun Ryanairu | E15.cz

V Německu se v září málem zřítil letoun Ryanairu

Ryanair
Ryanair
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letoun nízkonákladového přepravce Ryanair se 141 lidmi na palubě měl v září nad Německem vážné problémy. Krátce před přistáním v bavorském Memmingenu začal prudce ztrácet výšku. Podle magazínu Der Spiegel piloti odvrátili katastrofu na poslední chvíli.

Boeing 737 se dostal do obtíží v závěru letu z Manchesteru do Memmingenu. Jen zhruba sedm kilometrů před přistáním se stroj začal propadat rychlostí téměř 1000 metrů za minutu. Pilotům se podařilo prudké klesání vybrat právě včas, podle serveru The Aviation Herald je od země dělilo 450 stop, tedy 137 metrů. Na druhý pokus se letounu podařilo bez potíží přistát.

Server uvedl, že piloti reagovali až na automatické varování palubních přístrojů. To ale Ryanair odmítá a tvrdí, že posádka na ztrátu výšky reagovala už dříve.

Německý úřad pro letecké nehody v Braunschweigu incident potvrdil. „Při letu se vyskytla závažná porucha. Případ vyšetřujeme,“ uvedl úřad.

Irská společnost Ryanair zatím případ nekomentovala. V poslední době se v souvislosti s Ryanairem několikrát objevily zprávy o údajných bezpečnostních nedostatcích.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah