Výběrové řízení na šéfa SŽDC by nemělo smysl, říká Ťok | E15.cz

Výběrové řízení na šéfa SŽDC by nemělo smysl, říká Ťok

Hana FilipováMartin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Už na konci března by se správní rada SŽDC mohla zabývat tím, kdo správce kolejí povede po rezignaci Pavla Surého. Zatím na ředitelské křeslo zasedl náměstek Jiří Svoboda. A může si ho udržet i mnohem déle.

 

 

„Pokud se mě budou ptát, navrhnu, aby nechali pana Svobodu pověřeného půl roku,” uvedl pro deník E15 ministr dopravy Dan Ťok, „a pokud se osvědčí, doporučím, aby byl následně jmenován ředitelem.” 

Podle Ťoka je pro vedení SŽDC potřeba splnit poměrně přísná kritéria v tom, kdo správu může vést. „Dělat na toto místo výběrové řízení je složité a nevidím ho jako smysluplné. Dostanete stejně dva tři kandidáty, protože jiní kritéria nesplňují,” řekl Ťok deníku E15.

SŽDC, pro niž pracuje asi 17 tisíc lidí, spravuje celostátní i regionální tratě, jež vlastní stát. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah. Podle serveru zdopravy.cz se Surý nyní stal šéfem oblastního podniku SŽDC v Plzni.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.