Železničáři budou mít nové uniformy, dráhy vypsaly zakázku za 160 milionů | e15.cz

Železničáři budou mít nové uniformy, dráhy vypsaly zakázku za 160 milionů

Změnu uniforem pocítí zejména strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardky v pendolinech, pokladní a část výpravčích.
Změnu uniforem pocítí zejména strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardky v pendolinech, pokladní a část výpravčích.
• 
ZDROJ: e15, michael tomes

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy připravují zakázku na nákup stejnokrojů pro průvodčí, strojvedoucí nebo pokladní. Hodnotu zakázky na výrobu ošacení pro své zaměstnance národní dopravce odhaduje na 160 milionů korun. Dráhy za poslední roky takto velkou veřejnou zakázku na nákup stejnokrojů nevyhlásily.

„Doposud České dráhy vybavovaly zaměstnance ze starých skladových zásob a chybějící části výstroje pořizovaly v menších zakázkách na jednotlivou součást výstroje v požadovaných velikostech,“ uvedl mluvčí ČD Radek Joklík.

Nejvýznamějším dodavatelem výstoje pro státního dopravce byla v posledních letech společnost B.H.S. Bohemia. Vítěz nové soutěže by měl železničáře nosící uniformu oblékat po dva roky.

Unifotmy pro osm tisíc železničářů

Modrý železniční stejnokroj nosí u Českých drah zhruba osm tisíc zaměstnanců. Jde zejména o strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardy v pendolinech, pokladní, kontrolory vozby, skladníky, řidiče motorových vozíků a část výpravčích zejména z odstavných nádraží.

Větší část výpravčích přešla v roce 2011 na správce kolejí, Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Na 9500 výpravčích, signalistů a závorářů si tehdy přinesli své stejnokroje s sebou, správa železnic rovněž podědila i část výstrojních zásob. „Jediná změna, která se tenkrát stala, bylo to, že se z náprsní kapsy saka odpáral emblém ČD,“ řekl mluvčí SŽDC Martin Illiaš.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah