Kladno mění tvář - rostou nové části a ožívají brownfieldy. Bydlení kousek od Prahy! | e15.cz

Kladno mění tvář - rostou nové části a ožívají brownfieldy. Bydlení kousek od Prahy!

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kladno se mění. Aktuálně se z něj stává nový hit mezi lokalitami nedaleko Prahy. Hlavními výhodami pro něj je skvělá strategická dostupnost, blízkost přírody a ve srovnání s drahou Prahou dobrá cena. Tato lokalita se mění doslova před očima. Rostou zde nové bytové projekty, revitalizují se zajímavé lokality a vzniká nová infrastruktura.

Ne všechny lokality v Kladně vypadaly v minulosti vábně a příjemně. Ale to se rychle mění, rekonstruuje se či buduje úplně nová infrastruktura, modernizují se brownfieldy a mnoho starších budov a okolních lokalit. Chystá se nová čistička, která rozšíří kapacity o dalších 10 tisíc obyvatel, což je zhruba kapacita dalšího růstu a rozvoje lokality.

Icon ParkAutor: Getberg Real Estate s.r.o.

Změna přichází do kladenské východní části Dubí

Od začátku jara zde developerská společnost Getberg staví nový bytový projekt Icon Park. Spolu s ním pak pomáhá rozvoji celé lokality, protože staví školku a další potřebnou infrastrukturu, jako je obchod, kavárna nebo park a dětské hřiště.

Mnoho kladenských lokalit nyní dostává nový háv. Ožívají brownfieldy a obnova krajiny přináší do dříve spících míst nový život. Dubí je příkladem, kdy vzniká zcela nová čtvrť, která přivítá až 1400 nových obyvatel, kteří přinesou do místa nový život,“ říká Kamil Dunaj, ředitel developmentu developerské společnosti Getberg a dodává: „Jedná se o finančně dostupné byty pro všechny, ať už se jedná o singles, rodiny s dětmi, mladé páry, ale i pro investory, kterým nabízí velmi dobré možnosti rychlého zhodnocení. Stavět se začne v květnu 2022, dokončení je plánováno na rok 2025“.

Icon Park exteriérAutor: Getberg Real Estate s.r.o.

15 minut od Zličína

Jedná se o perspektivní lokalitu kousek od Prahy – 15 minut je vzdálen Zličín nebo nádraží Veleslavín, necelých 12 min. pak nákupní centrum Šestka. V Praze budete za 10 min a v centru Kladna za necelých 5 min. Letiště Václava Havla, město Slaný či Krušné hory, které nabízejí možnosti turistiky a lyžování jsou též velmi dobře dostupné. Velký rozvoj místo očekává od roku 2028, kdy bude zprovozněna rychlodráha Praha - Kladno. Výhodou Kladna je také například plnohodnotné fungování pražské služby sdílených vozů Anytime carsharing.

Icon Park - terasa jednoho z bytůAutor: Getberg Real Estate s.r.o.

Svou polohou poblíž Prahy je relativně novou zajímavou variantu bydlení v dosažitelné vzdálenosti metropole. Z údajů Deloitte Real Indexu plyne, že o bydlení na Kladensku je velký zájem. To můžeme potvrdit i z naší praxe, stále více zájemců o vlastní či nájemní bydlení má o tuto lokalitu zájem,“ potvrzuje aktuální trend Jiří Švec z realitní kanceláře RK Evropa.

Více na iconpark.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah