Profesionálové na webu zdarma radí, jak investovat v roce 2021 | e15.cz

Profesionální obchodníci na webu zdarma radí, jak investovat v roce 2021

oka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Investování se v posledních letech těší z velkého boomu. Díky technologickému pokroku a příznivým sociálním i ekonomickým podmínkám poptávka po investicích rapidně vzrostla a roste stále.

V kontextu současné situace, u nás i ve světě, to platí dvojnásob. Trhy byly v minulém roce velmi volatilní a v letošním roce se dá jen těžko očekávat klidnější průběh. Není však žádným tajemstvím, že kde je vyšší riziko, tam je také větší potenciál zisku a v důsledku toho je zájem veřejnosti logicky také větší. Stejně tak je ale zřejmé, že zůstat na trzích konzistentně na ziskové straně není snadné.

Pokud jste například dlouhodobý investor, který se zaměřuje na akciové indexy, situace je pro vás o něco příznivější. Akciové indexy totiž v dlouhém horizontu stále rostou a pokud vydržíte emoční tlak průběžných tržních korekcí, dle historického vývoje by vás nemělo čekat nic jiného, než pohádkové zhodnocení. Kdo však holdujete spíše krátkému časovému horizontu a řadí se tak mezi tak zvané tradery (aktivní obchodníky na burze), ten chodí s kůží na trh více a častěji.

V obou případech je žádoucí do trhu vstupovat dobře připraveni. A tou nejlepší přípravou je, jako ostatně v každém oboru, studium a píle. Výhodou dnešní doby je fakt, že máme studijní informace na dosah ruky díky internetu a dalším technologiím. Během pár minut se tak můžeme vzdělávat a čerpat informace od špičky ve svém oboru. Získávání těchto informací přitom velmi často nestojí nic jiného, než čas a výše zmíněnou píli.

Již v prvním lednovém týdnu roku 2021 vyšla série videí zdarma s názvem „Investiční rady 2021“, která obsahuje celou řadu užitečných rad a tipů od pěti renomovaných českých traderů. Sérii ve spolupráci s obchodníky připravil evropský broker XTB, který má lokální zastoupení v Česku i na Slovensku. V seriálu vystupují velmi zvučná jména, jako jsou například Ondřej Hartman, Patrik Klempár, Tomáš Vobořil a další. Obchodníci v sérii představili své osobité přístupy a pohledy na vývoj trhů v roce 2021 a také konkrétní obchodní strategie, které zastávají. Na své si přijdou příznivci Forexu, akcií, indexů, ale i kryptoměn. Zhlédnutí této série tak může být prvním krokem k vašemu úspěšnému obchodování a investování v roce 2021!

Autor: oka

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah