Air Bank stoupl v prvním čtvrtletí zisk na 129 milionů korun | E15.cz

Air Bank stoupl v prvním čtvrtletí zisk na 129 milionů korun

Air Bank
Air Bank
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Air Bank stoupl v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk na 129 milionů korun. Ve stejném období loni vydělala 39 milionů korun. Bance dále rychle rostl počet klientů na 343 tisíc, zvýšil se také objem vkladů i úvěrů. Banka vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011

„V prvním čtvrtletí nám navíc pomohly i neočekávané výnosy z přecenění našich finančních aktiv. Za celý letošní rok tak očekáváme ještě vyšší zisk než loni,“ uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula. Počet klientů banky se ke konci března 2015 meziročně zvýšil o 42 procent na 343 tisíc.

Počet otevřených běžných účtů vzrostl o 59 procent na 306 tisíc a počet spořicích účtů o 31 procent na 232 tisíc. Objem vkladů se meziročně zvýšil o 22 procent na 57,6 miliardy korun a výše čistého úvěrového portfolia o 10 procent na 25,6 miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o 24 procent na 65,1 miliardy korun. Vlastní kapitál banky se zvýšil o 16 procent na 4,8 miliardy korun.

Boom malých bank z roku 2011

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Air Bank: Platby si můžete vyexportovat třeba do excelu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah