Air Bank už nabrala skoro 400 tisíc klientů, zisk zvýšila o tři procenta | E15.cz

Air Bank už nabrala skoro 400 tisíc klientů, zisk zvýšila o tři procenta

Pobočka Air Bank ve Vodičkově ulici v Praze
Pobočka Air Bank ve Vodičkově ulici v Praze
• 
ZDROJ: Anna Vackova/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Air Bank stoupl za letošní první tři čtvrtletí čistý zisk o tři procenta na 322 milionů korun. Počet klientů Air Bank se ke konci září 2015 meziročně zvýšil o 34 procent na téměř 395 tisíc. Počet běžných účtů se zvýšil meziročně o 48 procent na 373 tisíc. Počet spořicích účtů vzrostl o 30 procent na 265 tisíc. "Růst počtu klientů se v průběhu letošního roku zrychluje. Jen v srpnu a září k nám přišlo přes 21 tisíc nových klientů," uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů meziročně vzrostl o 23 procent na 64,2 miliardy korun. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o šest procent na 26,4 miliardy korun. Celková bilanční suma stoupla o 23 procent na 72,8 miliardy korun. Vlastní kapitál banky se zvýšil o 11 procent na 5,1 miliardy korun.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Air Bank začala vydávat bezkontaktní platební nálepky. První je zdarma

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah