Americké bance Morgan Stanley klesl čtvrtletní zisk o 32 procent

Morgan Stanley

Morgan Stanley Zdroj: profimedia.cz

Morgan Stanley
Morgan Stanley
3
Fotogalerie

Americké bance Morgan Stanley klesl v prvním čtvrtletí zisk o 32 procent na 1,59 miliardy dolarů (39,6 miliardy korun). Výsledky zaostaly za odhady analytiků, divize poradenství a správy majetku totiž zasáhl ekonomický propad způsobený pandemií nemoci covid-19.

Zisk na akcii činil 1,01 dolaru, zatímco analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali 1,14 dolaru na akcii. Výnosy klesly na 9,5 miliardy z 10,3 miliardy dolarů před rokem.

Výnosy divize správy majetku bohatých klientů, která se na celkových výnosech podílí zhruba polovinou, klesly o osm procent na 4,04 miliardy dolarů. Přispěl k tomu zejména chaos na finančních trzích. Výnosy z poradenské činnosti se snížily o 11 procent. Firmy totiž přestaly uzavírat nové dohody, protože očekávají v příštích měsících masivní pokles, uvedla agentura Reuters.

Dobře si ve čtvrtletí vedli obchodníci banky. Výnosy divize obchodování stouply o 30 procent, hlavně díky obchodům s akciemi.

Morgan Stanley je poslední z velkých amerických bank, která zveřejnila výsledky za první čtvrtletí. Toto období se vyznačovalo významným poklesem zisku a tvorbou miliardových rezerv na pokrytí očekávaných problémů s nesplácením úvěrů v reakci na propad globální ekonomické aktivity způsobený pandemií.