Bankovní aplikace ČSOB a Era překonala rekord | E15.cz

Bankovní aplikace ČSOB a Era překonala rekord

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CSOB

eko

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Klientů využívajících smartbanking od ČSOB a Ery neustále přibývá, v současné době je to 28 tisíc aktivních uživatelů. Aplikaci si od lednového spuštění stáhlo 45 tisíc uživatelů, kteří učinili transakce v objemu více než 560 milionů korun. Lidé si na svých chytrých telefonech a tabletech nejčastěji zjišťují zůstatky na účtech a zobrazují šablony platebních příkazů.

„Uživatelů chytrých telefonů nejen u nás, ale i celosvětově rychle přibývá a z obrovského zájmu je jasné, že smartbanking byla aplikace, která jim velmi chyběla. Lidé ho využívají především pro jednodušší úkony, jako je zjištění stavu konta či jednorázové platební příkazy. Ukazuje se, že pro naše klienty se ze smartbankingu stal užitečný doplněk k internetovému bankovnictví, i když jej v dohledné době úplně nenahradí,“ říká Martin Štýber, výkonný manažer Vývoje finančních služeb ČSOB a Poštovní spořitelny. „Současně vidíme příležitost k většímu zpřístupnění účtů pro seniory, mezi kterými jsou smartphony a tablety v čím dá větší oblibě. Díky kompaktnosti a relativní jednoduchosti pro ně mohou být snadnějším nástrojem ke správě účtu,“ doplňuje Martin Štýber.

O kvalitě Smartbankingu svědčí kromě dat o využívání i nominace do soutěže Nejlepší Mobilní aplikace roku 2012. ČSOB a Era ve spolupráci s vývojáři do budoucna plánují další vylepšení a rozšíření funkčností, mezi jinými se plánuje i zpřístupnění pro platformu zařízení se systémem Windows Phone 7.5 a optimalizace aplikace pro tablety s OS Android 3.0 a vyšší.

Stáhnout aplikaci Smartbankingu od ČSOB a Ery pro smartphony a tablety s operačním systémem iOS a stále nejpopulárnějším Android mohou klienti již od 1. ledna. Systém nabízí velké množství funkcí pro rychlou a snadnou správu účtu, a to téměř kdekoliv. Aplikace je dostupná zdarma ke stáhnutí z App Storu, Google play, nebo Samsung Apps.. Bezpečnost aplikace je zaručena díky použití identifikačního čísla, PINu,unikátního SMS kódu a jedinečného šifrovacího mechanismu.

Autor: eko

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.