Banky posilují poradenský byznys | E15.cz

Banky posilují poradenský byznys

Banka ČSOB
Banka ČSOB
• 
ZDROJ: E15

Petra Pelantová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Retailové žně tuzemských bank jsou zřejmě definitivně u konce. Každoroční silný růst výnosů z poplatků je pryč a zejména velké bankovní domy se snaží hledat cesty, jak se dostat k novým klientům, od kterých by mohly do budoucna inkasovat slušné zisky.

Někteří hráči vsadili na poradenskou činnost a hodlají konkurovat gigantům, jako jsou firmy PricewaterhouseCoopers nebo Deloitte. A nebojí se jim přetahovat špičkové experty. Zejména Česká spořitelna a ČSOB v této oblasti velmi posilují. Poradenským firmám se to pochopitelně nelíbí.

Posledním přírůstkem na českém poradenském trhu s kontrolou velké bankovní skupiny je ČSOB Advisory. „Cílem je poskytovat poradenství pro subjekty veřejné správy v oblasti strategického i operativního řízení a v oblasti financování a transakcí,“ vysvětluje výkonný ředitel firmy Martin Buranský.

V minulosti Buranský pracoval pět let pro PwC a před nástupem do ČSOB působil osm let na pozici partnera pro veřejný sektor ve společnosti Deloitte.

Celý článek najdete v dnešním vydání týdeníku

Euro Autor: E15

Autor: Petra Pelantová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.