Bezpoplatkové fondy Fidelity přilákaly již miliardy dolarů | E15.cz

Bezpoplatkové fondy Fidelity přilákaly již miliardy dolarů

Bezpoplatkové fondy Fidelity přilákaly již miliardy dolarů
Fidelity
• 
ZDROJ: Profimedia

Vladan Gallistl

Americký investiční kolos Fidelity Investments zažívá velký úspěch se svými bezpoplatkovými fondy. Od srpna do nich přiteklo 1,8 miliardy dolarů. Zeptali jsme se, zda o podobném kroku neuvažují investiční firmy i na českém trhu.

Odvětví podílových fondů zažívá velkou změnu poté, co americká investiční společnost Fidelity Investments v srpnu zavedla dva fondy s nulovými poplatky za správu. Jde o první případ v celém odvětví podílových fondů. Zatím se jí agresivní taktika vyplácí a v bitvě o klienty vítězí. První dva bezpoplatkové fondy Zero Total Market Index a Zero International Index přilákaly již 1,8 miliardy dolarů. V září pak společnost přidala další dva fondy bez poplatků.

Kromě zavedených bezpoplatkových fondů ale Fidelity mění celé odvětví i snížením poplatků u indexových fondů a odstraněním minimální částky, která se musí investovat.   

Fidelity, která spravuje majetek ve výši 2,5 bilionu dolarů, tím dokázala přilákat do svých fondů v říjnu 6,6 miliardy dolarů, čímž překonala svého rivala Vanguard, který proslul svými indexovými fondy s nízkými poplatky. A to o více než 40 procent, když do fondů Vanguardu přitekla suma 4,6 miliardy dolarů, uvádí list Financial Times s odkazem na data společnosti Morningstar. Celé fondové odvětví tak čelí nebývalé disrupci.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium + Zlatá investiční mince Český lev 2018

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Získáte zlatou 1/25 oz investiční minci Český lev 2018 standard. Mince Vám bude doručena poštou během ledna 2019. Nabídka platí pro 50 nejrychlejších nových předplatitelů.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud