Brazilská Itaú se prý zajímá o americkou Citizens britské RBS | E15.cz

Brazilská Itaú se prý zajímá o americkou Citizens britské RBS

Royal Bank of Scotland
Royal Bank of Scotland
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Největší brazilská soukromá banka Itaú Unibanco zvažuje, že britské Royal Bank of Scotland (RBS) předloží nabídku na koupi její americké divize Citizens. Napsal to list Sunday Times bez uvedení zdrojů.

Itaú podle listu ještě RBS nekontaktovala a obě banky zprávu agentuře Reuters komentovat odmítly. V poslední době se objevily spekulace, že RBS, v níž britská vláda od záchrany před bankrotem v krizi roku 2008 vlastní 82 procent, by mohla prodat Citizens, aby zaplatila část vládního podílu.

Podle Sunday Times už má RBS na americkou dceřinou firmu několik zájemců a prodej by jí mohl vynést deset miliard liber (318 miliard korun). Šéf RBS Stephen Hester však v pátek dohady o prodeji Citizens odmítl a označil americkou divizi za jednu ze základních součástí RBS.

Itaú nyní usiluje o akvizici v USA, aby si posílila pozici v mezinárodním měřítku. Podle Sunday Times brazilská společnost rovněž uvažuje o koupi dalších amerických bank jako Sovereign Bancorp, kterou vlastní španělská skupina Santander, a Bank West, která patří francouzské Société Générale.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.