Britská RBS prý hodlá zrušit až 14 tisíc pracovních míst. Stáhne se z 25 zemí | E15.cz

Britská RBS prý hodlá zrušit až 14 tisíc pracovních míst. Stáhne se z 25 zemí

Britská RBS
Britská RBS
• 
ZDROJ: CTK/NurPhoto/Jonathan Nicholson

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská banka Royal Bank of Scotland hodlá zrušit až 14 tisíc pracovních míst v divizi investičního bankovnictví. Divize v současnosti zaměstnává zhruba 18 tisíc lidí. Firma uvedla, že divize investičního bankovnictví se stáhne z 25 zemí v Evropě, Asii a na Blízkém východě.

Zdroje obeznámené se situací listu Financial Times sdělily, že cílem RBS je zrušit v této divizi do roku 2019 až čtyři pětiny pracovních míst. Banka již minulý týden oznámila, že výrazně omezí aktivity v oblasti investičního bankovnictví a zaměří se na úvěrový trh v Británii.

Podle informací serveru lidovky.cz odchází RBS rovněž z českého trhu. Zatím však není jasné, zda banka českou pobočku uzavře, nebo ji prodá jiné firmě.

Společnost RBS vykázala za loňský rok ztrátu 3,5 miliardy liber (132 miliard korun), a to zejména kvůli odpisům hodnoty americké divize Citizens a nákladům spojeným s vyšetřováním obchodních praktik banky. Ztráta nicméně klesla z devíti miliard liber v roce 2013.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.