Česká spořitelna stáhla aplikaci Saifu, na jméno má ochrannou známku jiná společnost | E15.cz

Česká spořitelna stáhla aplikaci Saifu, na jméno má ochrannou známku jiná společnost

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Česká spořitelna stáhla z internetového obchodu Google Play svoji mobilní aplikaci Saifu, sloužící pro bezkontaktní platby. Na název má totiž ochrannou známku společnost Paymaster, která chce pod tímto názvem spustit svou vlastní službu pro převod tradičních peněz na kryptoměny. Klienti banky, kteří už mají aplikaci ve svém mobilu, ji mohou nadále používat.

O stažení aplikace informoval server Aktuálně.cz. Česká spořitelna pustila Saifu před dvěma týdny, a od té doby si ji stáhly zhruba tři tisícovky lidí, včetně zaměstnanců banky. Stejnojmenná aplikace společnosti Paymaster je k dispozici od úterý.

O stažení aplikace Saifu informovala Spořitelna na twitteru v úterý. "Aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stáhnout z online obchodu Google Play. Hlavním důvodem je shoda názvu aplikace s názvem služby jiného subjektu," řekl serveru Aktuálně.cz Lukáš Kropík z tiskového oddělení spořitelny.

Banka podle Kropíka uvažuje o přejmenování aplikace, aby službu mohli co nejrychleji využívat i další klienti. Ti, kteří mají aplikaci Saifu na svém mobilu už nainstalovanou, s ní podle mluvčího spořitelny mohou platit bez problémů i nadále.

Společnost Paymaster uvádí, že Saifu vyvíjí přes dva roky jako platební službu, která umí převádět tradiční peníze na kryptoměny. „Když jsme v Google Play objevili aplikaci Saifu České spořitelny, překvapilo nás to, protože vlastníkem ochranné známky na použití tohoto názvu jsme my. Vzhledem ke globálním ambicím Saifu jsme museli přistoupit k žádosti o stažení Saifu České spořitelny z nabídky aplikací,“ řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí značky Saifu pro Česko Jan Husták. Česká republika se má stát pro firmu startovním trhem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah