Česká spořitelna spustila bezkontaktní platby mobilním telefonem | E15.cz

Česká spořitelna spustila bezkontaktní platby mobilním telefonem

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Klienti České spořitelny mohou od srpna využít bezkontaktní placení mobilem u obchodníků. Stačí, když si v online obchodě Google Play si zdarma stáhnou aplikaci Saifu. Ta umožňuje bezkontaktní placení mobilem na bázi technologie NFC.

Aplikace Saifu nabízí nejen mobilní platby, ale také možnost vygenerovat si tzv. jednorázovou platební kartu, jejíž číslo zanikne ihned po provedení platby. Jednorázová platební karta je užitečná zvláště při platbách v některých e-shopech, které nedostatečným způsobem chrání zákaznická data.

Uživatelé Saifu mohou využívat také slevový program, který v tuto chvíli zahrnuje nabídku více než stovky prodejců v kategoriích jako e-shopy, auto-moto, bydlení, zahrada, cestování, elektro, děti, ubytování, restaurace. Slevový program funguje na bázi okamžité slevy – při nákupu tak ihned získáte slevu na nákup, který zaplatí právě přes Saifu. Výše slevy záleží na obchodníkovi, třeba u sítě hračkáren Sparkys je to 20 procent.

Banka pak slibuje rozšíření nabídky bezkontaktních plateb mobilem. „Předpokládáme, že v průběhu roku 2019 nabídneme bezkontaktní platby přímo v rámci mobilní aplikace George. Pokračujeme v jednáních s představiteli společností Google a Apple o potenciálním využití platebních aplikací Google Pay a Apple Pay v rámci mobilní aplikace George,“ dodává tiskový mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka