Equa bank v pololetí vykázala čistý zisk 52 milionů | E15.cz

Equa bank v pololetí vykázala čistý zisk 52 milionů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: equa bank

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Equa bank začíná stabilně generovat zisky. V prvním čtvrtletí letošního roku vykázala v rozvaze pozitivní zůstatek 21,5 milionu, za druhé čtvrtletí tuto sumu téměř zdvojnásobila na 52 milionů korun. Ve stejném období loni byla ve ztrátě 102 milionů korun. Ziskovost banka očekává po celý letošní rok. Ostatní banky pololetní výsledky zatím nezveřejnily.

„Equa bank roste trvale a stabilně ve všech oblastech svého podnikání a již od konce loňského roku hospodaří se ziskem. Náš finanční a obchodní plán se nám daří plnit, a proto očekáváme ziskové hospodaření i za celý letošní celý rok,“ uvedl šéf banky Petr Řehák.

Bilanční suma banky ke konci června stoupla meziročně téměř o třetinu na 42,7 miliardy korun. Úvěry poskytnuté klientům stouply o 28 procent na 30,1 miliardy a vklady klientů o 31 procent na 38,3 miliardy korun. Vlastní kapitál banky se zvýšil o čtvrtinu na 3,5 miliardy korun. Počet klientů Equa bank se meziročně zvýšil o 45 procent, ke konci pololetí měla banka 215 tisíc klientů.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle ní to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Air Bank, jež vznikla v listopadu 2011. Lákají klienty mimo jiné na vedení účtu zdarma a výhodné úročení spořicích účtů.

Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah