Allianz - pojišťovna loni zaznamenala pokles čistého zisku | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Evropská pojišťovna Allianz loni zaznamenala pokles čistého zisku

Evropská pojišťovna Allianz loni zaznamenala pokles čistého zisku
Allianz
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Čistý zisk největší evropské pojišťovny Allianz se loni snížil o 2,3 procenta na 6,8 miliardy eur (172 miliard korun). Negativně se na něm odrazila daňová reforma ve Spojených státech a prodej Oldenburské zemské banky. Ve čtvrtém čtvrtletí zisk klesl o 22 procent na 1,43 miliardy eur. Firma ve výsledkové listině přesto uvedla, že o pět procent navýší dividendu.

Čtvrtletní výsledek nesplnil očekávání analytiků oslovených agenturou Reuters, kteří odhadovali 1,59 miliardy eur. Celoroční provozní zisk 11, 1 miliardy eur ale splnil jak očekávání analytiků, tak firmy samotné. Tržby za rok 2017 stouply o tři procenta na 126,1 miliardy eur.

V letošním roce Allianz počítá s provozním ziskem v rozmezí 10,6 až 11,6 miliardy eur. Změny v americkém daňovém systému ji loni stály zhruba 100 milionů eur, letos by jí ale podle jejích odhadů měly 300 milionů přinést, citovala ji agentura Reuters.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.

Zápisník Vladana Gallistla: Bankovní zmatky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!