Tomáš Budník založil investiční skupinu Thein | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Exšéf české O2 a bývalý manažer PPF Budník založil investiční skupinu

Exšéf české O2 a bývalý manažer PPF Budník založil investiční skupinu
Tomáš Budník
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Tomáš Budník se po manažerské práci ve skupině PPF rozhodl založit vlastní investiční skupinu Thein. Zaměří se hlavně na zavedené české a slovenské firmy z oblasti informačních technologií, oznámil Budník.

Šéfkou Thein se stala bývalá generální ředitelka Mountfieldu Jana Moravová. Skupina se zajímá zejména o oblast digitální transformace s důrazem na informační infrastrukturu a kybernetickou bezpečnost.

„V Theinu bychom chtěli rozvíjet společnosti, které jsou řadu let na trhu, ale dostaly se například do bodu, ze kterého už se samy nedokážou dál rozvíjet nebo v nich dochází ke generační obměně managementu,“ vysvětlil Budník.

PPF mění strukturu telekomunikačních firem, skupinu CETIN povede exmanažer Agrofertu

Zdůraznil i roli firemních synergií. „Chtěli bychom propojit jejich úsilí s dalšími výjimečnými firmami a budovat silnou přítomnost na českém a slovenském trhu,” dodává zakladatel skupiny.

Skupina Thein se zformovala v dubnu 2020. Do února letošního roku Budník zastával pozici technologického ředitele telekomunikační divize PPF. V letech 2014 až 2017 působil v roli generálního ředitele O2 Czech Republic. Tehdy procházela restrukturalizací a rozdělením, během něhož se vyčlenila infrastrukturní část od obchodní, čímž vznikla společnost CETIN.

Víc věcí si předplácíme než kupujeme, říká Ash Maurya
Zahraniční matku velké tuzemské banky stíhá účet za finanční krizi. V sázce je i český byznys

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!