Finanční skupině AXA loni v Česku a na Slovensku zvýšila zisk o 60 procent | E15.cz

Finanční skupině AXA loni v Česku a na Slovensku zvýšila zisk o 60 procent

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profit

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční skupině AXA v ČR a na Slovensku stoupl loni čistý zisk meziročně o 150 milionů na 400 milionů korun. Potvrdil to generální ředitel skupiny pro ČR a Slovensko Martin Vogl. AXA na těchto trzích nabízí životní i neživotní pojištění, investování a spoření na stáří. Má přes 1,4 milionu klientů a spravovala aktiva 111 miliard korun, o dvě procenta více než předloni.

Hospodářský výsledek skupiny AXA v ČR a SR vzrostl o 60 procent díky pokračující digitalizaci služeb a rostoucímu počtu zákazníků, uvedl finanční ředitel skupiny Sébastien Guidoni. „Investice z minulých let, především do neživotního pojištění, jsme transformovali v zisk. Nejen že jsme v neživotním pojištění zaznamenali meziroční nárůst předepsaného pojistného o 12 procent, ale navíc se nám podařilo poprvé od založení neživotní pojišťovny dosáhnout zisku,“ dodal.

V celkové struktuře produktů a služeb podle Vogla nadále roste význam rizikového životního a neživotního pojištění proti spořicím a investičním produktům.

Objem aktiv pod správou AXA životní pojišťovny ke konci roku 2015 činil 14,8 miliard korun. Počet smluv AXA životní pojišťovny ve stejném období dosáhl více než 250 tisíc. AXA pojišťovna vstoupila na trh neživotního pojištění v roce 2008. Nabízí pojištění nemovitosti, domácnost, povinné ručení a havarijní pojištění.

AXA penzijní společnost je s tržním podílem 11,3 procenta pátá největší podle hodnoty aktiv pod správou, která meziročně vzrostla o šest procent na 38,8 miliardy korun. Má více než 375 tisíc klientů. Transformovaný fond za rok 2015 rozdělil mezi klienty 407 milionů Kč, což znamenalo výnos 1,08 procenta. AXA investiční společnost vstoupila na trh v roce 2007 a ke konci roku 2015 měla více než 130 tisíc klientů. Celkově společnost spravuje aktiva za pět miliard korun.

Skupina AXA je celosvětovým lídrem v oblasti finančního zabezpečení. Celosvětově má 103 milionů klientů v 59 zemích, 160 tisíc zaměstnanců a její celkové tržby za rok 2014 dosáhly 5,1 miliardy eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah