Fincentrum a Swiss Life obnoví spolupráci s Českou spořitelnou

Swiss Life

Swiss Life Zdroj: profimedia.cz

Česká spořitelna
Česká spořitelna
3
Fotogalerie

Fúzující společnosti Fincentrum a Swiss Life Select obnoví obchodní spolupráci s Českou spořitelnou. Obě strany uzavřely dohodu o ukončení právních sporů, které odstartovaly podáním žalob v roce 2017. Od začátku září mohou poradci Fincentra nabízet klientům produkty České spořitelny při financování bydlení, spoření a investic, informovalo dnes Fincentrum.

ČS oznámila ukončení spolupráce s Fincentrem a podáni žaloby na firmu počátkem roku 2017. Fincentrum bylo jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka uvedla, že ukončila spolupráci na základě opakovaného jednání Fincentra, které bylo v neprospěch České spořitelny nebo ji přímo poškozovalo. Spor se vedl o ochranné známky. Podle tehdejšího vyjádření Fincentra bylo pravým důvodem rozvázání spolupráce přetahování zaměstnanců do sítě ČS.

Fincentrum je největším zprostředkovatelem hypotečních úvěrů v ČR a na Slovensku. V roce 2018 zprostředkovali poradci Fincentra 13 365 hypotečních úvěrů v celkovém objemu přesahujícím 30 miliard korun. V roce 2018 se stala stoprocentním vlastníkem Fincentra švýcarská skupina Swiss Life.

Česká spořitelna patří mezi největší a nejstarší poskytovatele hypotečních úvěrů v ČR. Na trhu je nabízí již od roku 1995. V roce 2018 poskytla Spořitelna 24 584 hypoték v objemu vice než 54 miliard a její celkové hypoteční portfolio překročilo 250 miliard korun.

Fincentrum bylo založeno v dubnu 2000 a dlouhodobě se řadí mezi tři nejvýznamnější finančněporadenské společností v Česku a na Slovensku. Společnost založili v dubnu 2000 Martin Nejedlý a Petr Stuchlík. Ten po vstupu do politiky svůj podíl prodal. Česká spořitelna je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů.