Fio bance se daří, letos svůj hrubý zisk znásobila | E15.cz

Fio bance se daří, letos svůj hrubý zisk znásobila

Fio bance se daří, letos svůj hrubý zisk znásobila
Fio banka
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Fio banka vykázala za letošní tři čtvrtletí hrubý zisk 268 milionů korun, o rok dříve to bylo 72 milionů korun. Bilanční suma banky stoupla na 109,1 miliardy korun.

Objem vkladů ke konci září vzrostl na 105,5 miliardy korun a objem úvěrů na 22,2 miliardy korun. Počet poboček zvýšila Fio banka na 79, dalších 15 jich je na Slovensku. Plánem do budoucna je otevřít pět nových poboček ročně dohromady v ČR a na Slovensku, uvedl ředitel obchodu banky Jan Bláha.

Počet bankomatů Fio banky vzrostl meziročně o 12 na 168. Banka měla koncem září 760 tisíc klientů, což bylo 19 procent více než před rokem. Na konci roku 2010 jich bylo 70 tisíc.

Do byznysu investičních fondů vstupuje nový hráč

Fio banka hodlá podle Bláhy v první polovině příštího roku spustit primárně pro své klienty investování do vlastních akciových podílových fondů s různou strategií bez minimálního vkladu.

Fio banka vznikla v roce 2010 udělením bankovní licence brokerské společnosti a následnou integrací družstevní záložny. Součástí skupiny Fio, kterou vlastní tuzemští podnikatelé Romuald Kopún a Petr Marsa, je RM-Systém.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!