Fio banka loni téměř zdvojnásobila zisk, vydělala 98 milionů | E15.cz

Fio banka loni téměř zdvojnásobila zisk, vydělala 98 milionů

Fio banka
Fio banka
• 
ZDROJ: SJu, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fio banka vykázala v roce 2015 podle předběžných neauditovaných výsledků hrubý zisk 98 milionů korun, o rok dříve to bylo 52 milionů korun. Bilanční suma banky loni stoupla o 16,5 miliardy na 57,8 miliardy korun.

Objem vkladů Fio banky loni vzrostl o 16,2 miliardy na 55,5 miliardy korun a objem poskytnutých úvěrů o 2,8 miliardy na 13,3 miliardy korun. Banka navýšila základní kapitál o 200 milionů na 760 milionů korun. Počet poboček zvýšila na 77, z toho 11 je na Slovensku. Počet bankomatů vzrostl na 157.

Fio banka získala loni 113 tisíc nových klientů, z nichž bylo 104 tisíc bankovních a 9000 investorů. Počet klientů dosáhl koncem roku 555 tisíc, nyní jich je 570 tisíc.

Banka loni připravila novou aplikaci internetového bankovnictví, možnost přihlašovat se nebo autorizovat platby pomocí otisku prstu v mobilní aplikaci Smartbanking. Zájemcům o osobní účty nabídla elektronický způsob založení bez nutnosti chodit na pobočku nebo se scházet s kurýrem. „V internetových novinkách budeme pokračovat i letos,“ uvedl mluvčí banky Ján Franek.

Fio banka vznikla v roce 2010 udělením bankovní licence brokerské společnosti a následnou integrací družstevní záložny. Součástí skupiny Fio, kterou vlastní tuzemští podnikatelé Romuald Kopún a Petr Marsa, je RM-Systém. Podle bilanční sumy patří Fio banka mezi středně velké banky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah