Gladiolus žádá uznání pohledávky za Sazkou v hodnotě 122 milionů | E15.cz

Gladiolus žádá uznání pohledávky za Sazkou v hodnotě 122 milionů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Gladiolus, za níž stojí firmy Penta a E-Invest, se u soudu domáhá uznání pohledávky za Sazkou, kterou v insolvečním řízení popřel správce Josef Cupka. Pohledávku v hodnotě zhruba 122 milionů korun Gladiolus získal od společnosti GECO. Další žalobu o určení pravosti pohledávky v hodnotě asi 37 milionů korun podala samotná GECO, vyplývá z informací insolvenčního rejstříku.

Firma Gladiolus v žalobě uvádí, že insolvenční správce na zvláštním přezkumném jednání v listopadu pohledávku popřel, aniž by uvedl jakýkoliv důvod. „Žalobce se stanoviskem žalovaného jako insolvenčního správce nesouhlasí a podává proti insolvenčnímu správci tuto žalobu o určení pravosti,“ uvedl Gladiolus. Původním věřitelem přitom byla společnost GECO, která svou pohledávku firmě v prosinci postoupila.

Další pohledávka společnosti GECO dopadla v insolvenčním řízení podobně, podle firmy byla popřena s minimálním zdůvodněním uvedeným pouze v upraveném seznamu přihlášených pohledávek.

K Městskému soudu v Praze se loni v květnu přihlásilo 2075 věřitelů s pohledávkami za téměř 41,1 miliardy korun. Insolvenční správce poté popřel pohledávky za 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard korun.

Sazku, která se loni dostala do insolvence a následně do konkurzu, od listopadu vlastní Sázková kancelář vlastněná PPF a KKCG. Ty patří mezi největší věřitele Sazky. Ve výběrovém řízení ji získaly za 3,81 miliardy korun. Cupka nyní připravuje vypořádání s věřiteli Sazky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah