Jak banky jednají s klienty? | E15.cz

Jak banky jednají s klienty?

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CSOB

ČSOB

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S jasným cílem ověřit přístup ke klientovi v jednotlivých pobočkách bank vcházíme do pobočky ČSOB v České Lípě. Ujímá se nás investiční poradce. Říkáme, že chceme vědět, jak co nejlépe spořit. Jako základní možnost pravidelného spoření nám doporučuje stavební spoření a penzijní připojištění. Díky nim získáme státní podporu ve výši několika tisíc korun ročně!

Spolu s životním pojištěním by prý tyto spořicí produkty měl mít každý, kdo rozumně hospodaří a chce se zajistit na stáří. Zároveň nám představuje novinku v oblasti investičního životního pojištění – MI ČSOB Life Úrokový click 1. Jde o životní pojištění kombinované s fondem, kde se výnosy ročně „zaklikávají“. A „klikat“ výnosy mezi 2,3 a 5,2 % ročně, to zní dobře! Alternativou je pravidelné investování do otevřených podílových fondů. Je pro nás novinka, že k tomu stačí jen 500 korun měsíčně. Co nás nadchlo, je Plán pro život, který jsme si vyplnili. Jde o srozumitelnou „kalkulačku“, kam si zadáte, kolik byste chtěli naspořit.

Ochutnávka z finančního menu Autor: CSOB

Ona vám „spočítá“, které spořicí a investiční produkty byste měli využít a kolik na ně ukládat. Skvělá věc. Na závěr si pak odnášíme k fondu s tím neuvěřitelně složitým názvem poučení, že u investičního životního pojištění se investicí rozumí jednorázové pojistné snížené o vstupní, tedy takzvaně alokační poplatek. Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost podkladového aktiva v budoucnu, hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Na tento produkt se nevztahuje pojištění vkladů. Vyplacení vložené investice a výnosu se vztahuje pouze ke splatnosti podkladových aktiv a je podmíněno splněním závazků emitentů či protistran ve vztahu k podkladovým aktivům v majetku fondu.
Odcházíme s pocitem, že s námi poradce jedná na rovinu, zajímá se o to, co potřebujeme, upozorňuje na možná rizika a umí vše srozumitelně vysvětlit.

Naše hodnocení:

Interiér * * * *

Jednání * * * * *

Produkty * * * * *

Parkování * * * *

Celkové hodnocení * * * * *

Pobočka Česká Lípa, Barvířská 1607, Tel.: 487 882 540, www.csob.cz

Autor: ČSOB

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.