Kellner dostal poslední milion od Generali. Jde o čtvrtletní odměnu | E15.cz

Kellner dostal poslední milion od Generali. Jde o čtvrtletní odměnu

Petr Kellner
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejbohatší Čech Petr Kellner si loni vydělal ve vedení Generali 38,8 tisíce eur, tedy 992 tisíc korun. Odměnu získal jen za první tři měsíce roku, protože ke konci loňského března na svůj post ve správní radě pojišťovacího kolosu rezignoval. Vyplývá to ze zprávy Generali o odměňování manažerů a vedení společnosti.

Do správní rady terstské pojišťovny se Kellner dostal v rámci dohody s Generali o vytvoření společného pojišťovacího podniku Generali PPF Holding v dubnu 2007. Loni se ale Italové rozhodli ovládnout celý holding a Kellner ze společnosti odešel.

Italové využili možnosti dané smlouvou s PPF a oznámili, že od ní vykoupí 49 procent akcií holdingu. V rámci vyrovnání Generali již loni koupila od PPF za 1,29 miliardy eur (tehdy 33 miliard korun) čtvrtinu akcií Generali PPF Holding.

Zbylých 24 procent akcií Generali PPF Holdingu chce Generali koupit od Kellnera do konce letošního roku za 1,23 miliardy eur (33,75 miliardy korun), čímž se Italové stanou jedinými vlastníky pojišťovacího holdingu. Ten zahrnuje pojišťovací byznys ve střední a východní Evropě. Kellnerovy roční odměny za působení ve vedení pojišťovací skupiny Generali byly ve srovnání s jeho majetkem přesahujícím sto miliard korun pouhý pakatel.

Transakcí s italskou pojišťovnou se však dostal do první ligy evropského finančnictví. Ve správní radě italské pojišťovny zasedají totiž velká jména světového byznysu, jako jsou šéf italského energetického kolosu Eni Paolo Scaroni či Francesco Gaetano Caltagirone, vládce stejnojmenného holdingu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah