Kellnerově PPF loni klesl čistý zisk o 277 milionů eur | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kellnerově PPF loni klesl čistý zisk o 277 milionů eur

Kellnerově PPF loni klesl čistý zisk o 277 milionů eur
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

ČTK

Skupině PPF v roce 2013 klesl čistý zisk o 277 milionů eur na 450 milionů eur (zhruba 16,4 miliardy korun). Skupina omezila svůj byznys v Rusku. Hospodaření vyvažují rostoucí čísla v Asii.

Loňský zisk je podle PPF v porovnání s rokem 2012 srovnatelný výsledek z vlastního podnikání. Na mimořádné hodnotě čistého zisku roku 2012 se totiž podílel především zisk z prodeje aktiv. Aktiva skupiny se snížila o tři procenta na 20,9 miliardy eur (v přepočtu asi 573 miliard korun).

Výnosy skupiny PPF loni meziročně vzrostly o čtvrtinu na 6,283 miliardy euro (172 miliard korun). Vlastní kapitál připadající na akcionáře činil 5,1 miliardy eur (140 miliard korun) proti předloňským 5,3 miliardy eur (145 miliard korun).

„Pokračovali jsme v teritoriální a oborové diverzifikaci skupiny, významně se rozrostlo portfolio našich realitních investic, a to i směrem do západní Evropy, zejména akvizicí řady kancelářských budov v Nizozemsku,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

PPF omezila byznys v Rusku, čísla vylepšuje Asie

Kellnerova společnost naopak omezovala bankovní aktivity v Rusku, aby snížila dopad na výkonnost klíčových aktiv.
V Rusku se totiž nedařilo ani bance Home Cedit & Finance Bank (HCFB), které se v prvním letošním čtvrtletí propadl zisk meziročně o tři čtvrtiny. To částečně vyvažují rostoucí čísla HCFB v Asii, zejména za poskytování finančních služeb v Číně a ve Vietnamu.

Hodnoty z nejvýznamnější loni oznámené investice, koupě 65,9 procenta v telekomunikační společnosti O2 v Česku a na Slovensku, ve výsledcích ještě nefigurují, dodala firma.

PPF
Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!