Kellnerově ruské bance se daří, zisk jí vzrostl na 8,3 miliardy rublů | E15.cz

Kellnerově ruské bance se daří, zisk jí vzrostl na 8,3 miliardy rublů

Home Credit
Home Credit
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruské bance Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera, se daří, za tři čtvrtě roku zvýšila čistý zisk na 8,284 miliardy rublů (asi 5,1 miliardy Kč). To je oproti loňským třem čtvrtletím téměř o čtvrtinu více. Oznámila to dnes HCFB, která zaujímá čelní pozici na ruském trhu spotřebitelských úvěrů.

Za stejné období loňského roku banka vydělala 6,7 miliardy rublů. V letošním prvním pololetí meziročně zvýšila čistý zisk téměř o pětinu na 5,8 miliardy rublů.

Bance se během letošních tří čtvrtletí podařilo zvýšit úvěrové portfolio o 28 procent na 96,755 miliardy rublů, a tím si udržet vůdčí pozici na trhu spotřebitelských úvěrů. Od počátku roku také o 126 procent zvýšila objem úvěrů poskytovaných v hotovosti, čímž vstoupila do desítky největších hráčů v tomto segmentu trhu. Podíl úvěrů v hotovosti dosáhl dvou pětin v celkovém portfóliu, a to je nejvíce v dosavadní historii ruského Home Creditu.

HCFB rovněž využila rostoucí ochoty Rusů šetřit. Objem vkladů během devíti měsíců vzrostl o více než dvě pětiny a k 30. září dosáhl 34,154 miliardy rublů, což představuje 37 procent všech závazků banky.

Klientská databáze se od počátku roku rozšířila o 1,4 milionu lidí na 21,4 milionu Rusů. Podíl včas nesplácených úvěrů klesl na 6,2 procenta z prosincových 6,9 procenta, resp. 7,8 procenta na konci loňského září. K výsledku přispělo rozšíření bankovní sítě na 822 poboček různých podob. Své úvěry Home Credit nabízí rovněž v 54 tisících prodejnách.

„Důsledné naplňování strategie rozvoje univerzální banky odpovídá potřebám našich klientů ohledně úspor a výdajů. Nabídkou jednoduchých produktů a služeb jsme dokázali úspěšně diverzifikovat naše podnikání,“ uvedl předseda představenstva banky Ivan Svítek. HCFB je součástí společnosti Home Credit Group, která patří do skupiny PPF. V té ovládá většinu Kellner.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah