Kellnerovi se daří, PPF v pololetí vydělala o 3,3 miliardy více než loni | E15.cz

Kellnerovi se daří, PPF v pololetí vydělala o 3,3 miliardy více než loni

Petr Kellner
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupině PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v prvním pololetí meziročně stoupl čistý zisk o 131 milionů eur na 379 milionů eur (zhruba 9,7 miliardy Kč). Aktiva skupiny stoupla o 600 milionů eur na 22,1 miliardy eur (v přepočtu asi 569 miliard Kč). Růst hodnoty základních finančních ukazatelů je podle ní výsledkem pokračování posilování investic PPF na prioritních trzích střední Evropy, Ruska a Asie.

„Investiční priority skupiny PPF se ani v prvním pololetí 2013 nezměnily. Pokračovali jsme v teritoriální diverzifikaci a expanzi skupiny Home Credit, v níž roste podíl slibných asijských trhů. Uskutečňujeme významné investice do nemovitostí zejména v Rusku, kde také rozvíjíme pojišťovnictví a další obory podnikání. Energetický průmyslový holding uskutečnil zásadní investici na Slovensku,“ shrnula významné faktory pololetních výsledků finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie. Aktuálně skupina jedná o koupi podílu španělské Telefóniky v její české divizi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah