Moneta Money Bank vydělala v prvním kvartále 1,2 miliardy

Moneta Money Bank

Moneta Money Bank Zdroj: profimedia

Čistý zisk Moneta Money Bank letos v 1. čtvrtletí stoupl meziročně o 12,8 procenta na 1,17 miliardy korun. Provozní výnosy bance ve stejném období naopak klesly o 5,8 procenta na 2,39 miliardy korun.

Moneta výsledky za první kvartálů zveřejnila na svém webu. Důvodem růstu zisku Monety byl prodej části portfolia úvěrů v prodlení, které vedlo k rozpouštění opravných položek a celkovému kladnému saldu 281 milionů korun, uvedl analytik Komerční banky Miroslav Frayer. "Management díky tomuto výsledku zvýšil i odhad pro čistý zisk za celý letošní rok o 100 milionů korun na minimálně 3,5 miliardy korun," dodal.

Loni v prvním čtvrtletí banka vykázala čistý zisk 1,04 miliardy korun. Za celý rok 2017 Monetě Money Bank klesl konsolidovaný čistý zisk meziročně o 3,2 procenta na 3,9 miliardy korun.

Moneta Money Bank do předloňska působila pod názvem GE Money Bank. Skupina General Electric prodala veškeré své akcie v Moneta Money Bank předloni na podzim a nyní se zaměřuje primárně na průmyslovou činnost. Moneta je od května 2016 členem pražské burzy.