PPF získá od skupiny EMMA část akcií Home Creditu

Skupina Home Credit

Skupina Home Credit Zdroj: profimedia.cz

Finanční skupiny PPF a EMMA se dohodly na dokončení procesu převodu 2,5 procenta akcií skupiny Home Credit. Podíl dosud vlastněný skupinou EMMA tak přejde do vlastnictví PPF. Tento krok je naplněním předchozích dohod obou skupin. PPF Group tak nově bude držet 91,12 procenta akcií skupiny Home Credit a Emma Capital 8,88 procenta.

Uskutečněná transakce oceňuje celou skupinu Home Credit částkou 8,5 miliardy eur. Součástí širší dohody je rovněž prodloužení spolupráce PPF a EMMA Capital ve skupině Home Credit Group na dalších pět let. Z pozice předsedy představenstva povede v tomto období skupinu nadále Jiří Šmejc.

Skupina Home Credit byla založena v roce 1997 a nyní patří mezi největší světové firmy poskytující spotřebitelské úvěry. Působí v deseti zemích jako například v Číně, Rusku, Indii a USA a zaměstnává více než 125 500 lidí. Za dobu existence obsloužila přes 116 milionů klientů a její celková aktiva dosáhla 23,6 miliardy eur.

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, strojírenství, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva v hodnotě téměř 38 miliard eur.

Finanční skupina EMMA vznikla v roce 2012. V současnosti představuje investiční holding zaměřený na zahraniční trhy a směřující své aktivity převážně do maloobchodu. Díky své kapitálové účasti ve skupině Home Credit a dalším investicím je EMMA kapitálově přítomná na trzích zemí EU, států bývalého Sovětského svazu a na rozvíjejících se trzích Asie i v USA.